Maciek Grzywacz

Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Muzyczną w Monachium. Po egzaminie dyplomowym w monachijskiej uczelni został przyjęty do fundacji Jehudi Menuhina Live Music Now i koncertował dla niej w Niemczech jako gitarzysta klasyczny. Obecnie mieszka i tworzy w Sopocie.

Maciek Grzywacz ma na swoim koncie trzy autorskie płyty. Album Things Never Done, w nagraniu którego wziął udział wybitny trębacz z Nowego Yorku Avishai Cohen, Forces Within z udziałem kanadyjskiego perkusisty Tylera Hornby oraz Fourth Dimension z saksofonistą Maciejem Obarą.

Jest współzałożycielem zespołu (0-58), który swoją pierwszą płytę Do dziesięciu nagrał w roku 2001. Płyta otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2002 w kategorii Jazzowy Album Roku. Druga płyta - Tryby, ukazała się w roku 2003. Znalazły się na niej autorskie kompozycje Macieja Grzywacza do słów Krystyny Stańko. Płyta Tryby została również nominowana do nagrody Fryderyk w tej samej kategorii. Zespół (0-58), oprócz licznych koncertów i festiwali w kraju, odbył trasy koncertowe w Niemczech, Rosji, Szwecji i w Rumunii.

Maciej Grzywacz udziela się ponadto w innych zespołach i pracuje jako muzyk sesyjny. W roku 2000, wspólnie z kontrabasistą Olem Walickim i klarnecistą Emilem Kowalskim, wydał autorską płytę Offshore. W roku 2001 został zaproszony przez saksofonistę Wojciecha Staroniewicza do współpracy w jego zespole Hand-made, w 2002 przez basistę Piotra Lemańczyka, do udziału w projekcie Follow the Soul, a w roku 2004 grał w zespole perkusisty Jacka Kochana AJEE. W roku 2005 ukazała się płyta Piotra Lemańczyka Freep, na której Maciek Grzywacz zagrał wspólnie ze Zbigniewem Namysłowskim, Jakobem Dienesenem i Jackiem Kochanem. Maciek Grzywacz brał również udział w nagraniach muzyki filmowej i teatralnej Leszka Możdżera oraz Marka Kuczyńskiego.

Maciek Grzywacz jest wykładowcą w klasie gitary jazzowej w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

MACIEJ GRZYWACZ TRIO

MACIEJ GRZYWACZ---GITARA
ANDRZEJ ŚWIĘS--KONTRABAS
ŁUKASZ ŻYTA--PERKUSJA